Opublikowano

Podravka – Uvijek sa srcem

Jedną z najbardziej interesujących marek spożywczych w Chorwacji jest Podravka. Firma ta ma bogatą historię, sięgającą 1934 roku, kiedy to rozpoczęła działalność jako zakład przetwórstwa owoców i fabryka dżemów. Obecnie Podravka produkuje szeroką gamę produktów spożywczych, w tym mięsa, napoje, makaron, mąkę oraz przekąski.

Jednym z najsłynniejszych produktów Podravki jest Vegeta, przyprawa, która stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych chorwackich produktów kulinarnych na świecie. Została wynaleziona w 1958 roku przez profesor Zlatę Bartl i jej zespół laboratoryjny. Vegeta jest znana na całym świecie i jest najlepiej sprzedającą się przyprawą w Europie.

Inne popularne produkty Podravki to Čokolino – czekoladowy proszek, który zmienia się w pyszny napój po wymieszaniu z mlekiem, oraz Lino Lada – krem czekoladowy dostępny w różnych wariantach smakowych, w tym z orzechami laskowymi i kokosem.

Podravka jest również właścicielem największego chorwackiego portalu kulinarnego Coolinarika, który oferuje inspiracje i przepisy kulinarne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej marce i jej produktach, możesz odwiedzić ich oficjalną stronę internetową Podravka.