Ryba i rybne przetwory

Ryba z Chorwacji – ulubiony produkt turystów.
Ryba z Chorwacji to produkt, który miło się wspomina każdemu, kto chociaż raz odwiedził ten piękny kraj. Przecież, bliskość do morza, duża ilość wysp i długa linia wybrzeża sprawiły, że ryby są nieodłączną częścią chorwackiej kuchni. Dlatego, właśnie dania ż ryby jak można częściej są serwowane turystom w Chorwacji.
Różnorodność chorwackich ryb
Wiadomo, że Chorwacja jest podzielona na kilka regionów, każdy z których zapewnia rybakom zupełnie inne gatunki ryb. Dzięki temu różnorodność ryb w Chorwacji jest tak duża jak rzadko w którym kraju. Najpopularniejsze gatunki ryb łowionych w Chorwacji to:

Sola (list)

Dorada (orada)

Morszczuk (oslić)

Sardynka (srdela)

Makrela (skuša)

Tuńczyk (tuna)

Anchois

Labraks (brancin)

Bops (bukva)

Piotrosz (kovač)

Kielec (zubatac)

Pelamida (palamida)

Oraz wiele innych

Ryba z Chorwacji w przemyśle rybnym
Chorwacja, tak jaj każdy kraj Unii Europejskiej ma sporo restrykcji i ograniczeń dotyczących gospodarki rybnej. Dlatego nie w każdym sezonie ryby są dostępne w dużej ilości. Z tego względu, w Chorwacji jest dobrze rozwinięty przemysł przetwórstwa ryby. To pozwala nam oferować w Polsce sporą ilość ryby z Chorwacji w postaci różnego rodzaju przetworów, konserw oraz mrożonek.
Ryba z oferty sklepu Smaki Dalmacji
W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno mrożone ryby, konserwy z różnego rodzaju sosami lub gotowe wekowane dania. Dbamy o wysoką jakość sprzedawanych przez nas produktów, dlatego zapewniamy idealne warunki do przechowywania oraz transportu produktów z ryby. Z tego względu, jeśli któryś produkt wymaga utrzymywania stałej temperatury, wysyłamy go w specjalnym opakowaniu, które zapobiega zmianom temperatury podczas transportu

Wyświetlanie 1–12 z 28 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 28 wyników