Oliwa i oleje

Chorwacka oliwa z oliwek – luksusowy produkt
Oliwa z Chorwacji już od dawna jest uznaną marką samą w sobie. Wiadomo, że Chorwacja nigdy nie należała do największych producentów oliwy z oliwek, aczkolwiek chorwacka oliwa od zawsze jest zaliczana do najbardziej luksusowych gatunków oliwy. Właśnie strategia produkcji oliwy z oliwek w nie dużej ilości lecz o najwyższej jakości zapewniła chorwackim markom oliwy najwyższe pozycje na liście najbardziej docenianych oliw wśród koneserów tego produktu.
Chorwacja najlepszym miejscem do produkcji oliwy
Sekret oliwy z Chorwacji kryje się w warunkach klimatycznych. Chorwackie regiony Istrii i Dalmacji są jednymi z najstarszych oliwnych regionów świata. Dodatkowo, Chorwacja jest najbardziej północnym oliwnym regionem. To sprawia, że okres dojrzewania oliwek w tym regionie, a odpowiednio i czas w którym oliwa zaczyna się zbierać w oliwkach przypada na czas, kiedy temperatura powietrza już zaczyna spadać. Dlatego jakość oliwy z chorwackich odmian oliwek nie jest poniżana przez upały.
Oliwa z Chorwacji gdzie kupić
W naszym sklepie można nabyć wiele odmian chorwackiej oliwy. Na stronie smakidalmacji.pl można znaleźć zarówno znane marki oliwy typu Ol Istria, jak i lokalne marki. Poza tym, typowym dla chorwackiej oliwy z oliwek jest to, że wiele typów chorwackiej oliwy są produkowane wyłącznie z jednej odmiany oliwek, hodowanej tylko na jednej wyspie. Jak do na przykład chorwacka oliwa z oliwek Brachia, wyprodukowane z oliwek wychodowanych na wyspie Brac.
Chorwacka oliwa z oliwek w chorwackiej kuchni
Oliwa z oliwek jest podstawowym składnikiem w chorwackiej kuchni. Ten produkt doskonale nadaje się do spożycia w prostej formie, jako dodatek albo dip do świeżego pieczywa. Równie często chorwacka oliwa jest używana jako sos do sałatek. Aczkolwiek, najlepiej ten delikates smakuje z wyśmienitą rybą z Chorwacji. Dlatego, w naszym sklepie, poza czystą chorwacką oliwą z oliwek można nabyć tez smakowe oliwy, które podkreślą smak każdego dania.

Wyświetlanie 1–12 z 28 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 28 wyników